تولید حتی پشت میله های زندان/اجرای بزرگترین طرح پرورش شتر مرغ شرق در زندان مرکزی بیرجند

مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان جنوبی گفت: ۲۰ هکتار برای پرورش شترمرغ در زندان بیرجند در نظر گرفته ایم که بزرگ ترین طرح پرورش شترمرغ شرق کشور است.

علی هاشمی گفت: اجرای حکم حبس و نگهداری زندانی را وظایف سازمان زندان‌ها دانست و افزود: همچنین اقدامات اصلاحی و تربیتی از جمله رسالت‌های مهم این سازمان است.

وی از وجود هفت مرکز در سطح خراسان جنوبی خبر داد و گفت: در مجموع ۹۲ درصد زندانی‌ها مرد و هشت درصد زن هستند.

هاشمی با بیان اینکه ۶۲ درصد زندانی‌های استان بین ۱۸ تا ۳۹ سال هستند، اظهار کرد: همچنین ۸۵ درصد زندانی‌ها محکوم و ۱۵ درصد متهم هستند.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی خراسان جنوبی بیان کرد: ۶۷ درصد زندانی‌ها بومی و ۳۳ درصد غیر بومی هستند چراکه زندانیان غیر بومی به شهرستان خودشان منتقل می‌شوند.

هاشمی بیان کرد: ۷۵ درصد زندانی‌های خراسان جنوبی مربوط به مواد مخدر، ۱۳ درصد سرقت و مابقی در دیگر حوزه‌ها بوده است.

وی با بیان اینکه طی سال ۹۸ تعداد ورودی‌های زندان‌های استان شش هزار و ۱۶۱ نفر بوده است، اظهار کرد: همچنین در ابتدای سال جاری هزار و ۳۱۰ ورودی به زندان‌ها داشته‌ایم.

هاشمی کاهش هدفمند جمعیت کیفری مورد توجه رهبری و مسئولان که همواره دنبال می‌شود، گفت: به دنبال شیوع ویروس کرونا ۸۰ درصد زندانیان محکوم به مرخصی اعزام شدند.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی خراسان جنوبی با اشاره به فعالیت‌های آموزشی ویژه زندانیان بیان کرد: طی سال گذشته ۱۳۰ دوره آموزشی ویژه این افراد برگزار شده است.

گام‌هایی در میدان اشتغال زندانیان

هاشمی با بیان اینکه دو هزار و ۶۷۶ نفر در این دوره‌ها ثبت نام کرده‌اند، افزود: با توجه به فعالیت ویروس کرونا، تاکنون ۱۱۵ دوره برگزار شده و هزار و ۹۶۹ نفر گواهینامه دریافت کردند.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه اشتغال زندانیان بیان کرد: ۳۰۰ هکتار زمین کشاورزی برای زندانیان تهیه شده است که به کشت و کار مشغول هستند.

هاشمی با بیان اینکه بیش از هزار رأس دام سبک برای دامپروری زندانیان تهیه شده است، افزود: در زندان بیرجند ۲۰ هکتار برای پرورش شترمرغ در نظر گرفته‌ایم که بزرگ‌ترین پرورش شترمرغ شرق بوده و آموزش زندان‌های کشور برای راه اندازی پرورش شتر مرغ بر عهده خراسان جنوبی است.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی خراسان جنوبی ادامه داد: همچنین هفت هزار متر زمین برای گلخانه در نظر گرفته شده که از این میزان چهار هزار متر مسقف شده است.

انتهای پیام /

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*