تولیدات زندانیان استان کمک به رونق تولید است

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان اولین نشست ستاد خیرین توسعه اشتغال زندانیان خراسان جنوبی به میزبانی اتاق بازرگانی استان برگزار گردید

مدیر کل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان گفت: سازمان زندانهای استان نیازمند حمایت همه جانبه تولید کنندگان و فعالان اقتصادی برای حمایت از تولیدات زندانیان برای ارائه طرح و ایده و مشاوره آنهاست.
هاشمی با بیان اینکه بازاریابی و فروش محصولات زندانیان مهمترین مشکل فراروی تولیدات این افراد است افزود: تولید فرش دستبافت، پرورش شتر و شتر مرغ، دام سبک و تولید محصولات گلخانه ای تنها بخشی از مهمترین فعالیت های مددجویان در زندانهای خراسان جنوبی است.

وی افزود : تولیدات زندانیان استان کمک به رونق تولید است و در راستای تحقق این امر مهم مقام معظم رهبری گام بر می داریم .

احتشام رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی خراسان جنوبی ضمن خیر مقدم به مدیران ، مسئولین  کارآفرینان حاضر در جلسه با اشاره به این که اتاق بازرگانی همانند پارلمان بخش خصوصی در بحث اشتغال زندانیان در کناراداره کل زندانهای استان خواهد بود ، نکاتی در مورد نحوه مشارکت اعضاء اتاق در جهت توسعه فعالیتها و اشتغال زندانیان در جلسه مطرح نمود . در ادامه کلیپ ۱۰۰ ثانیه ای اشتغال زندانیان در واحد کشاورزی،دامپروری و صنعت برای حاضرین در جلسه پخش شد .

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان هم گفت: فعالان اقتصادی باید علاوه برتوجه به اهداف درآمدی و اقتصادیشان به رفاه اجتماعی هم توجه داشته باشند .
احتشام فراهم کردن زمینه خرید و فروش تولیدات ، راه اندازی خوشه های کسب و کار از جمله اقداماتی دانست که فعالان اقتصادی استان برای حمایت از زندانیان می توانند انجام دهند.

 سرپرست بنیاد تعاون زندانیان استان: در اولین جلسه ستاد خیران آموزش و توسعه اشتغال زندانیان خراسان جنوبی گفت: این زندانیان در حوزه هایی از جمله تولید انواع محصولات کشاورزی، پرورش دام و طیور ، آبزیان ، صنعت و خدمات فعالیت می کنند.
زنگنه افزود: در زندانهای کشور هم اکنون ۹۲۰ واحد تولیدی به همت این مددجویان دایر است.
وی با بیان اینکه سال گذشته مبلغ یک میلیارد پانصد هزارتومان حقوق و دستمزد به زندانیان شاغل در استان پرداخت شده است گفت: ایجاد اشتغال پایدار و مولد از مهم ترین اهداف این بنیاد است به طوری که پارسال ۳۵ هزار شغل مولد و درآمد زا در زندان های کشور ایجاد شد.

وی میانگین سنی زندانیان استان را ۱۸ تا ۴۰ سال اعلام کرد و گفت: این جمعیت فعال نیازمند ایجاد زمینه و شرایط کار و اشتغال است.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*