بزرگداشت هفته نهضت سواد آموزی در زندان مرکزی بیرجند

به مناسبت هفته سواد آموزی و سالروز فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) مبنی بر تاسیس نهضت سوادآموزی مراسم گرامیداشتی در زندان مرکزی بیرجند بر گزار شد  .

در این مراسم که با حضورهاشمی مدیر کل زندانهای استان خراسان جنوبی ،و مرتضوی معاون سواد آموزی استان  ودانایی مدیر آموزش و پرورش شهرستان خوسف معلمان و مسئولان مرکز یادگیری برگزار گردید،

 

هاشمی مدیر کل زندانها  ضمن تقدیر و ابراز خرسندی از فعالیت های سواد آموزی در زندان بیرجند گفت: یکی از علل ورود به زندان نداشتن آگاهی ناشی از بی سوادی و کم سوادی است  که موجب عدم آشنایی با قانون نسبت به آسیب های اجتماعی و در نهایت منجر به وقوع جرم و ورود به زندان می شود از همین روی سعی متولیان تعلیم و تربیت  زندانهای استان بر این است تا امکان  تحصیل برای همه زندانیان بازمانده از تحصیل فراهم شود.

وی افزود: باید تلاش کنیم با همکاری آموزش و پرورش فعالیتهای آموزشی را بیش از پیش توسعه دهیم چرا که آموزش زندانیان تاثیر مستقیمی بر عدم تکرار جرم و بازگشت به زندان دارد .

عضو شورای قضائی استان افزود: با راه اندازی مراکز یاددهی ویادگیری شهید مطهری در زندان مرکزی بیرجند هم اکنون ۱۲۳ نفر سواد آموز در دوره های انتقال وتحکیم از نعمت سواد بهرمند شدند و همچنین با راه اندازی دبیرستان بزرگسالان دانش وهنرستان کارودانش هم اکنون ۱۳۳ نفر دانش آموز در مقاطه مختلف دبیرستان مشغول به ادامه تحصیل هستند .

علی پور مدیر زندان بیرجند  به ایراد سخن پرداخت و بیان داشت : جهل و  بی سوادی لکه ننگی بر چهره جامعه بود که امام عظیم الشان برای زدون آن امر کردند ایران را مدرسه کنیم یعنی در جامعه شرایطی فراهم کنیم که سواد آموزی برای همه مهیا شود .

در پایان این مراسم از مدرسان و مسئولان مرکز یادگیری که در زندان مرکزی بیرجند فعالیت دارند تجلیل شد .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*