مدیر کل زندانهای استان خراسان جنوبی:پیشگیری از آسیب های اجتماعی برای جلوگیری از آسیب رسیدن به خانواده زندانیان بسیار مهم و ضروری است

به گزارش روابط عمومی بازداشتگاه عمومی بیرجند مراسم بزرگداشت روز جهانی کودک با حضور حجة الاسلام وحدانی‌نیا معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان ،محمد رضا اعراب شیبانی معاون دادستان عمومی و انقلاب بیرجند،هاشمی مدیرکل زندانهای استان  و اسماعیل زاده مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان برگزار شد.

مدیر کل زندانهای استان در این مراسم ضمن گرامیداشت روز جهانی کودک گفت: زمانی که یک نفر به عنوان مجرم زندانی میشود بیشترین آسیب متوجه خانواده اوست چرا که با زندانی شدن سرپرست خانواده مشکلات اقتصادی گریبانگیر آنها میشود و ممکن است دچار آسیب های اجتماعی که همیشه در کمین انسان است شوند .

وی افزود : حضور زندانیان زن داراری فرزند زیر دوسال با همه امکانات بسیار خوبی که در زندان برای فرزندان زندانیان( ازجمله مهد کودک و غذای جداگانه )در نظر گرفته شده است ،اما حضور فرزندان آنها در زندان به واسطه حضور مادر آسیب است و لذا باید در این باره تدابیر لازم اندیشیده شود .

هاشمی ضمن عرض تبریک روز جهانی کودک گفت: برای کودکان زیر دوسال که به اجبار تا دوسالگی که شیر مادر میخورند باید در کنار مادران خود بمانند امکانات بسیار خوبی از قبیل مهد کودک تحت عنوان پرندگان مهاجر و محوطه بازی و لوازم اسباب بازی درنظر گرفته شده است .

مدیر کل زندانهای استان خاطر نشان کرد :کار فرهنگی در زندان زنان با همت خود زندانیان به صورت مضاعف اجرا می شود و زندانیان با شوق و علاقه در این برنامه ها شرکت میکنند که جای تقدیر دارد .

حجت الاسلام وحدانی نیا معاون فرهنگی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان خراسان جنوبی نیز در این مراسم گفت : اراده در انسان بسیار مهم است و انسانی که اراده ندارد و قدر خود را نمی داند و دام ها و نقشه های شیطان را تشخیص نمی دهد دچار آسیب می شود .

وی افزود : هیچ کدام از انسانها بیمه بیماری های روحی نشده اند که اگر در سر دوراهی قرار بگیرند مسیر درست را انتخاب کنند .

معاون فرهنگی وپیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گفت : پاکدامنی قله است و برای رسیدن به قله باید انرژِی صرف شود و از طرفی گناه دره ای است سرازیر که باید مواظب باشیم در آن سقوط نکنیم .

وی خطاب به زندانیان گفت : جای شما اینجا نیست  چرا که دامی پهن شده و به خاطر ندانم کاری و غفلت به زندان افتاده اید لذا باید در جهت بازگشت سعادتمندانه به جامعه تلاش کنید .

وی افزود: به کلیه زندانیان زن که فرزند دارند مرخصی تشویقی سه روزه اعطا می شود .

گفتنی است گروه سرود زندانیان زن سرودی به مناسبت روز جهانی کودک در ابتدای ورود بازدید کنندگان  قرائت کردند .

شایان ذکر است از طرف مدیر کل زندانهای استان خراسان جنوبی و انجمن حمایت از زندانیان بیرجند مبلغ ۵۰۰ هزار ریال بن خرید کالا به زندانیان زن دارای فرزند زیر دوسال اعطاء گردید .

 

     

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*