برگزاری مراسم بزرگداشت روز جهانی کودک در کانون اصلاح و تربیت بیرجند

به گزارش روابط عمومی کانون اصلاح و تربیت بیرجند مراسم بزرگداشت روز جهانی کودک با حضور حجة الاسلام وحدانی‌نیا معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان،  هاشمی مدیرکل زندانهای استان برگزار شد.

حجة الاسلام وحدانی‌نیا معاون فرهنگی دادگستری استان در این مراسم ضمن اشاره به نقش آینده ساز کودکان و نوجوانان، روز جهانی کودک فرصت مناسبی است که والدین و همچنین مسئولان امر بیش از پیش به حقوق اولیه کودکان توجه اساسی کنند.

وی از کودکان به عنوان فرشته‌های مقدس در حیات بشری یاد کرد و اظهار داشت: خواسته‌ها و نیازهای عاطفی کودکان باید با در نظر گرفتن روحیه لطیف آنها برآورده شود که عشق ورزی و ایجاد یک فضای صمیمی و محبت آمیز از سوی والدین می‌تواند در تعالی روحی و فکری کودکان مثمر ثمر واقع شود.

معاون رئیس کل دادگستری استان در ادامه غافل نشدن از اصل تعلیم و تربیت کودکان را به عنوان یک ضرورت دانست و گفت: مسائل و مشکلات روزمره نباید باعث غفلت والدین از نیازهای مادی و معنوی کودکان شود بلکه با تشویق و ایجاد اعتماد به نفس می توان استعدادهای مختلف را در وجود آنها کشف و آنها را به سمت سعادت واقعی هدایت کرد.

هاشمی مدیر کل زندانهای استان نیز در حاشیه این مراسم به روابط عمومی گفت:اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و تربیتی با تنوع و جذاب زمینه ساز بازگشت سعادتمندانه زندانیان به جامعه است و این برنامه های در کانون اصلاح و تربیت نمود بیشتری پیدا میکند چرا که سن زندانیان کانون اقتضا میکند زمینه اصلاح پذیری بیشتری داشته باشند.

شایان ذکر است از دیگر برنامه‌های این مراسم قرائت دلنوشته توسط مددجویان بود که در پایان به کلیه مددجویان جوایزی به رسم یادبود اهداء گردید.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*