برگزاری دعای پرفیض عرفه و اقامه نماز عید قربان در زندان قاین

همزمان با نهم ذی الحجه روز عرفه ، مراسم قرائت دعاي پرفيض عرفه با حضور زندانیان نادم و خدا جوی در نمازخانه اندرزگاه زندان قاین برگزار ‌شد.

به گزارش روابط عمومی زندان ، حجه الاسلام نخعی  مداح اهل بیت در جمع زندانیان با بیان جایگاه محوری «خدا ترسی» در نیایش عارفانه امام حسین (ع) در دعای عرفه گفت : دعای عرفه امام حسین (ع)، از عارفانه‌ترین ادعیه در مذهب شیعه است که دارای مضامین آموزنده و محتوای غنی برای مردم است ، یکی از ویژگی‌های این دعا ، خداترسی و خشوع در برابر پروردگار است ، امام حسین (ع) آن‌چنان در این دعا خود را فقیر در برابر خداوند می‌بیند بگونه ای که این نیایش نمونه کاملی از صحبت‌های یک بنده نسبت به مولای خویش است.

همچنین  به مناسبت فرارسیدن عید سعید قربان عید تعبد و بندگی ،  زندانیان زندان قاین نماز عید قربان را به امامت  حجه الاسلام خویی اقامه نموده و در این فرضیه الهی شرکت کردند.                

موسوی رئیس زندان قاین: ضمن تبریک عید سعید قربان با تبین جایگاه ونقش فعالیت های فرهنگی و قرآنی درزندانبانی اسلامی افزود تقیّد مذهبی یکی از عوامل مهم وتأثیرگزار دراجتناب از گناه وبزهکاری های اجتماعی است بنابراین حضور آگاهانه مددجویان در مسائل مذهبی را نشانه عمق نگرش آنها به معنویت ومبین تلاش ، کوشش فراوان مسئولین زندان در امر آموزش و ارتقای سطح مذهبی و فرهنگی مددجویان دانست .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*