برگزاری جشن درختکاری در زندان فردوس

به گزارش روابط عمومی اداره زندان شهرستان فردوس ، همزمان با هفته درختکاری ۲۰۰ اصله نهال توسط کارکنان ، سربازان وظیفه و زندانیان زندان فردوس غرس شد .

علیرضا دهقانی رئیس زندان شهرستان فردوس با اشاره به اهمیت درختکاری در اسلام و ضرورت بهره گیری از فضای سالم و پاک ، از غرس ۲۰۰ اصله نهال توسط کارکنان ، سربازان وظیفه و زندانیان در آستانه هفته درختکاری خبر داد .

رئیس اداره زندان شهرستان فردوس همچنین با اشاره به این که در روایات مختلف بر اهمیت درختکاری تاکید شده است ؛ افزود : با کاشت نهال و تبدیل شدن آن به درخت ، هوای پاکیزه تولید می شود و به همان نسبت که از هوای پاک برخوردار باشیم ، سلامت افراد جامعه نیز تضمین می شود .

حجت الاسلام محمد دهقان مسئول فرهنگی زندان هم در این باره به خبرنگار ما گفت  : غرس نهال  علاوه بر این که از نظر اسلامی مورد تاکید پیامبر گرامی اسلام و ائمه طاهرین است ، فواید زیست محیطی نیز دارد و در همین راستا و به جهت ارج نهادن به این سنت نبوی و در آستانه هفته درختکاری ، جشن درختکاری با غرس نهال در اماکن مختلف زندان اعم از محیط بیرونی و مجتمع کشاورزی غرس شد .

مهندس اسماعیل شفقت مسئول بنیاد تعاون زندان شهرستان فردوس نیز با تاکید بر اهمیت درختکاری در اسلام از غرس تعداد ۲۰۰ اصله نهال شامل اقاقیا ، زیتون تلخ ، کاج و زبان گنجشک توسط کارکنان ، سربازان وظیفه و زندانیان خبر داد .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*