با حضور مدیرعامل ستاد دیه کشور جشن باران مهربانی در طبس برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره زندان شهرستان طبس ؛ مراسم گلریزان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در طبس با حضور اسدالله جولایی مدیرعامل ستاد دیه کشور ، حجه السلام محمدی امام جمعه طبس ، علی هاشمی مدیرکل زندانهای استان خراسان جنوبی ، مهندس طلایی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان طبس در دو بخش برگزار گردد .

در بخش اول این برنامه ؛ خیرین نیک اندیش طبسی با حضور در تالار هتل نارنجستان این شهر ، ضمن استماع عرایض مدیرعامل ستاد دیه کشور ، با نیت های پاک و دستهای سخاوتمندشان ، کمک های نقدی خود را به ستاد دیه تقدیم کردند .

در بخش دوم که با عنوان جشن مردمی باران مهربانی درجوار بوستان شهدای گمنام طبس برگزار گردید خیر نیک اندیش و مسئولین مدعو با حضور در جمع ۲۰۰۰ نفری همشهریان ، در تقسیم مهربانی و شادی مردم شریک شدند .

اسدالله جولائی مدیرعامل ستاد دیه کشور در جمع خیرین طبسی گفت ؛ در طول ماه مبارک رمضان ۳۷۷ جشن گلریزان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در سراسر کشور برگزار شد و تا پایان این ماه مبارک ممکن است به حدود ۴۰۰ جشن گلریزان برسد.

وی گفت: ستاد دیه کشور طی چند سال گذشته بیش از ۱۱۳ هزار نفر زندانی با جرایم غیرعمد آزاد کرده است که بیش از ۱۰ هزار نفر آن در سال گذشته آزاد شدند.

علی هاشمی نیز در این مراسم با بیان این که از ابتدای سال ۱۳۹۷ تاکنون ۱۶ نفر از زندان‌های استان آزاد شدند افزود: این افراد یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بدهکار بودند.

مدیرکل زندان‌های خراسان جنوبی با بیان این که اولین فرایند را در آزادی زندانیان جرایم غیرعمد عزیزان شاکی آغاز می‌کنند گفت: چرا که اگر شاکیان گذشت نکنند، پرونده زیر ۲۰۰ میلیون تومان قرار نمی‌گیرد و ستاد دیه نمی‌تواند ورود پیدا کند و ما از تمام شکات تشکر می‌کنیم.

هاشمی ادامه داد: ۱۹ نفر زندانی جرایم غیرعمد در زندان طبس وجود دارند که امروز شاهد آزادی یک زندانی زن در این زندان هستیم که مبلغ بدهی وی ۴۰۶ میلیون تومان است و حدود ۱۸۰ میلیون تومان شاکی  پرونده گذشت کرده است، مبالغی را مردم کمک کردند و مبلغ ۱۸۰ میلیون تومان ستاد دیه کشور کمک کرد که امروز شاهد آزادی این زندانی زن هستیم .

مدیرکل زندان‌های خراسان جنوبی یادآور شد: امروز ۱۸۰ زندانی جرم غیرعمد در زندان‌های استان داریم که ۱۷۵ نفر مرد و ۵ نفر زن هستند و بالغ بر ۲۴ میلیارد تومان برای آزادی این افراد نیاز است.

شایان ذکر است در جشن باران مهربانی برنامه های فرهنگی و هنری نیز به اجرا گردید که مورد استقبال کم نظر مردم و مسئولین واقع شد .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*