با حضور قاریان و مفسران برجسته استان خراسان جنوبی محفل انس با قرآن کریم در زندان مرکزی بیرجند برگزار شد

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان خراسان جنوبی با حضور بهنام حافظ و مفسر و وحید براتی قاری برجسته قرآن کریم هم زمان با ایام ا… دهه مبارک فجر محفل انس با قرآن در زندان مرکزی بیرجند برگزار شد

حسن علیپور مدیر زندان مرکزی بیرجند ضمن اعلام این خبر گفت: یکی از مهمترین برنامه های اصلاحی و تربیتی، برنامه های قرآنی است ؛که نقش بسیار مهمی در اصلاح رفتار زندانیان دارد .

مدیر زندان مرکزی بیرجند گفت : حفظ قرآن در بین زندانیان زندان مرکزی بیرجند نهادینه شده است و هم اکنون بالغ بر ۵۰۰نفر در زندان مرکزی بیرجند حافظ قرآن کریم از یک جزء تا حفظ کل شدند .

علیپور خاطر نشان کرد :همانطور که خداوند در قرآن می فرماید( الا به ذکر الله تطمئن القلوب) «با یاد خداست که دلها آرام میگیرد »برنامه های قرآنی تاثیر بسیار مهمی در آرامش زندانیان دارد و میتواند آنها را برای بازگشت سعادتمندانه به جامعه آماده نماید .

مدیر زندان مرکزی بیرجند تصریح کرد: هر ماه به مناسبت های مختلف از قاریان برجسته استان دعوت به عمل می آیدو محافل انس با قرآن ،تفسیر قرآن و قرائت قرآن برگزار میشود .

گفتنی است در این محفل که با حضور کلیه مسئولین و جمعی کثیری از کارکنان زندان مرکزی  در جمع زندانیان در نماز خانه سالن فرهنگی و آموزشی الغدیر زندان برگزار شد ابتدا مراسم با نوای زیبای قاری برجسته استانی وحید براتی آغاز و سپس مراسم با تفسیر آیاتی از سوره مبارکه یس  توسط استاد بهنام با موضوع ابلیس و راههای نفوذ آن در انسان خاتمه یافت .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*