بازدید مسئولین ارشد قضایی از زندان شهرستان قاین

به گزارش روابط عمومی زندان قاین ؛ درراستای تحقق اهداف عالیه قضایی و رافت اسلامی و رسیدگی میدانی به مسائل و پرونده های قضایی مددجویان با برنامه ریزیهای صورت گرفته هیأتی متشکل از قضات دادگستری حوزه قضایی کشوری و استانی در معیت  قاضی ناظرزندان وجمعی از قضات از مجموعه زندان قاین بازدید نمودند.

ودر راستای دستورالعمل ساماندهی زندانیان ودرجهت سیاست های کاهش جمعیت کیفری زندانها وحل مشکلات قضایی مددجویان وبا هدف بررسی فعالیت های انجام شده در حوزه قضایی این شهرستان نوری معاون نظارت بر دادستانهای کل کشورومهدوی عضو معاون دیوان عالی کشوربه همرا عبدالهی رئیس کل دادگاههای عمومی و انقلاب بیرجند در معیت رئیس زندان سید محمد رضا موسوی ثانی و جمعی از قضات و قاضی ناظر زندان ازمجموعه  زندان این شهر بازدید نمودند.

در این بازدید که باهدف رسیدگی به مشکلات قضایی زندانیان صورت گرفت هیئت قضایی ضمن بازدید از کلیه اماکن زندان و داخل زندان و بند نسوان، در جمع زندانیان حضور یافتند.

در این بازدید ابتدا موسوی رئیس زندان در سخنانی ضمن خیر مقدم به هئیت قضایی شهرستان گفتند بازدید قضات و مقامات قضائی از زندان تاثیر بسزایی در آرامش روحی و تخلیه روانی نادمین دارد. سپس هیئت قضات در محل مسجد در  داخل بند  با نادمین دیداری حضوری و چهره به چهره داشتندوسپس به نماز پرداختدند.و ضمن استماع مطالب و عرايض مطروحه توسط زندانيان و ارايه ارشادات و راهنمائيهاي مقتضي به پرونده هاي قضايي آنان رسيدگي كرده و درخواستها را مکتوب و جهت بررسی بیشتر با خود به دادسرا و دادگاه بردند.

لازم به ذکر است، صمیمیت وگشاده رویی و جدیت و فوریت مسئولان قضایی و قضات درپاسخگویی به سوالات و خواسته های مددجویان از نکات حائز اهمیت دراین دیدار بوده است. پیگیری میدانی پرونده ها، تسریع و تسهیل در رسیدگی به درخواست مددجویان موجبات رضایتمندی و خشنودی آنان شد

سید محمد رضا موسوی ثانی رئیس زندان قاین ضمن تقدیر از حضور مراجع قضائی در زندان و دیدار با زندانیان ، بازدیدهای قضائی را ضمن تسریع در انجام امور قضائی زندانیان ، در کاهش فشارهای روانی ناشی از تحمل حبس در بین زندانیان نیز بسیارتاثیرگذار دانست .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Skip to content