بازدید رئیس اداره فرهنگی و تربیتی زندانهای استان از کانون اصلاح و تربیت بیرجند

به گزارش روابط عمومی کانون اصلاح و تربیت بیرجند حجة الاسلام سنجری رئیس اداره فرهنگی و تربیتی زندانهای استان از کانون بازدید کرد.

حجة الاسلام محمد سنجری پس از بازدید از کلیه اماکن کانون در جمع مددجویان حضور یافت و از نزدیک با روند اجرای برنامه های فرهنگی و آموزشی در کانون آشنا شد.

وی ضمن تسلیت فرارسیدن ایام محرم الحرام و  شهادت سالارشهیدان حضرت امام حسین (ع) و یاران باوفای ایشان، گفت: فرهنگ عاشورا برای همیشه در تاریخ زنده و پویا و جاری است و همه وظیفه داریم از آن صیانت کنیم.

وی ادامه داد: عزاداری های مربوط به سیدالشهدا (ع) و یاران آن حضرت تنها به مجالس عزاداری محدود نمی شود، بلکه عزاداری محرم به بخشی از فرهنگ مردم ایران و حتی کشورهای مختلف تبدیل شده است.

رئیس اداره فرهنگی و تربیتی زندانهای استان، شناخت قیام سیدالشهدا (ع) را با اهمیت دانست و بیان کرد: زمانی عزاداری های ما در محرم پذیرفته می شود که با بصیرت امام حسین (ع) را شناخته و بدانیم که برای چه ایشان شهید شدند.

حجت الاسلام سنجری اظهار کرد: زنده نگه داشتن عاشورا رسالتی است که ائمه اطهار(ع) بر آن تاکید داشتند و باید قدر این مجالس را دانست و امام حسین(ع) را به عنوان الگو و سرمشق در زندگی انتخاب کنیم.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*