اسماعیلی معاون سیاسی و امنیتی استاندار خراسان جنوبی از مزرعه پرورش شتر مرغ زندان مرکزی بیرجند بازدید کرد

   به گزارش روابط عمومی زندانهای استان خراسان جنوبی صبح امروز دکتر اسماعیلی معاون سیاسی و امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی  به همراه محمودی مدیر کل دفتر امور اجتماعی استانداری و تیم بازرسی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور از نزدیک با فعالیتهای اشتغال و حرفه آموزی جمع کثیری از زندانیان آشنا شدند .

در این بازدید که به صورت غیر مترقبه صورت گرفت با توجه به ضیق وقت از محل کارواش خودروهای سبک و سنگین و مجتمع خدمات خودرویی ،گلخانه و مزرعه پرورش شتر مرغ زندان مرکزی بیرجند که درخارج از زندان راه اندازی شده است صورت گرفت.

علی هاشمی مدیر کل زندانهای استان در این بازدید گزارشی از نحوه تلاش برای اشتغال و حرفه اموزی زندانیان در بخشهای مختلف از جمله فرایند تولید تا کشتار شتر مرغ را ارائه کرد.

مدیر کل زندانهای استان گفت : از ابتدای سال ،تعداد ۲۴۲۳ عدد تخم شتر مرغ در این مزرعه تولید که ۱۳۱۵ قطعه جوجه به بازار عرضه شده است و تعداد ۳۰۰ عدد تخم دیگر فرایند تبدیل شدن به جوجه را طی می نماید .

وی افزود : تعداد ۸۶ شتر مرغ مولد و ۳۱۲ قطعه پرواری در حال حاضر در مزرعه پرورش شتر مرغ زندان مرکزی نگهداری میشوند  .

هاشمی افزود : کلیه امورات این مزرعه و مزارع کشاورزی و کارگاههای خدماتی را زندانیان زندان مرکزی بیرجند انجام میدهند و تعداد ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم مشغول به فعالیت هستند که در قبال فعالیت خود دستمزد دریافت میکنند.

هاشمی در پایان اظهار امید واری کرد با تامین اعتبار لازم کلیه فرایند تولید تا کشتار در استان خراسان جنوبی فراهم شود و این مزرعه یکی از بزرگترین مزارع پرورش شتر مرغ در شرق کشور شود .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*