جلسه کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی زندانهای استان خراسان جنوبی
جلسه کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی زندانهای استان خراسان جنوبی

مدیر کل زندانهای استان خراسان جنوبی:ارتقاء مهارتهای اخلاقی یکی از برنامه های مهم کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی است

جلسه کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی با حضور موسوی کیا مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان جنوبی و هاشمی مدیر کل زندانهای استان برگزار شد .

مدیر کل زندانهای استان در این جلسه ضمن تاکید بر اهمیت برنامه های کنترل وکاهش آسیب های اجتماعی به خصوص برای خانواده زندانیان گفت : خانواده زندانیان نیازمند حمایت هستند چرا که نبود سرپرست خانواده آنها را در معرض آسیب های اجتماعی قرار می دهد .

عضو شورای قضائی استان افزود: در بحث ارتقاء مهارتهای اخلاقی ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار برای اداره کل زندانهای استان در نظر گرفته شده است که از این مبلغ ۷۵ میلیون تومان آن ابلاغ شده است که برشی که برای آموزش تعیین شده ۶۰۰ نفر از خانواده زندانیان است بنا بر این  انجمن های حمایت از زندانیان نیز به همین میزان در بحث آموزش ارتقاء مهارتهای اخلاقی از محل اعتبارات انجمن ها نیز هزینه خواهند کرد تا برنامه های باکیفیت بهتری اجرایی کنیم .

وی افزود : ۵ انجمن حمایت از زندانیان در استان فعال است که ۱۳۰۲ خانواده را تحت پوشش دارد و این خانواده ۲۸۰۰ فرزند دارند که نیازمند حمایت نهادهای دولتی هستند .

مدیر کل زندانهای استان گفت: انجمن های حمایت مجهز به نرم افزار بسیار پیشرفته هستند و تمامی اعتباراتی که در زمینه حمایت از خانواده زندانیان انجام میگیرد در آن ثبت میشود تا به راحتی قابل نظارت باشند .

اسماعیل زاده مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان بیرجند نیز در این جلسه گفت : امسال در برگزاری کارگاههای آموزشی از اساتید کشوری استفاده خواهیم کرد تا برنامه ها از کیفیت بهتری برخوردار باشند و نتیجه بهتری حاصل شود .

وی افزود : کارگاهها را به کارگاههای تکنیک محور و گفتگو محور تبدیل میکنیم تا جذابیت بهتری نسبت به گذشته داشته باشند .

موسوی کیا مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان جنوبی نیز در این جلسه گفت : زندانهای استان در بحث کاهش آسیب های اجتماعی بسیار خوب عمل کرده است و  در بازدیدی که از کارگاههای آموزشی و مدارس زندان مرکزی بیرجند داشته ام بسیار خوب نمایان بود که جای تقدیر و تشکر دارد .

مدیر کل دفتر امور خدمات اجتماعی استانداری افزود :در سطح جامعه ناهنجاری هایی هست که اگر توجه نکنیم به آسیب های اجتماعی تبدیل خواهد شد .

وی افزود : کارگاههای آموزشی باید محتوایی قوی داشته باشد و همچنین از مخاطبین نیاز سنجی شود تا مخاطبین نیز راغب باشند چرا که برگزاری کارگاه بدون رغبت مخاطب اثر بخشی نخواهد داشت.

موسوی کیا خاطر نشان کرد :وقتی مخاطب زمینه پذیرش را داشته باشد و کارگاه نیز ازمحتوای بسیار خوبی برخوردار باشد محصول خوبی خواهد داشت .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*