اختتامیه جشنواره فرهنگی و هنری نماز و امر به معروف و نهی از منکر زندانهای استان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی بیرجند اختتامیه جشنواره فرهنگی و هنری نماز و امر به معروف و نهی از منکر زندانهای استان با شرکت پرسنل ، سربازان وظیفه و زندانیان استان  در سالن الغدیر زندان برگزار شد.

مدیر کل زندانهای استان در حاشیه این مراسم گفت : نقش برنامه های فرهنگی خصوصا نماز در اصلاح و تربیت زندانیان نقشی تعیین کننده و محوری است که باید به بهترین نحو ممکن اجرا شود .

وی افزود: ۲۵ نفر روحانی در زندانهای استان وظیفه اجرای برنامه های فرهنگی خصوصا اقامه نماز جماعت را در سه وعده بر عهده دارند و نماز صبح نیز در تمامی نمازخانه های اندرزگاهها به جماعت اقامه میشود .

هاشمی گفت:در پنج سال گذشته اداره کل زندانهای استان به عنوان دستگاه برتر اقامه نماز در استان انتخاب شد و همچنین در سطح زندانهای کشور نیز جزء زندانهای برتر هستیم .

رئیس ستاد اقامه نماز زندانهای استان گفت: حضور زندانیان در برنامه های فرهنگی خصوصا اقامه نماز بسیار پر رنگ است .

حجت الاسلام کمیلی مدیر ستاد اقامه نماز استان خراسان جنوبی نیز در این مراسم  ضمن تقدیر و تشکر از اداره کل زندانهای استان برای برگزاری این جشنواره طی سخنانی گفت : نماز اول وقت نقش مهمی در سعادت انسان دارد .

مدیر ستاد اقامه نماز استان خراسان جنوبی نماز را وسیله قرب به خداوند تبارک و تعالی برشمرد و افزود:اخلاص مهمترین مسئله در اقامه نماز است و نماز بدون خلوص نیت ارزشی ندارد .

حسن علیپور مدیر زندان مرکزی بیرجند نیز گفت : جشنواره مسابقات فرهنگی و هنری نماز در رشته‌های مقاله نویسی۷۱ اثر، کاریکاتور ۱۵ اثر، خطاطی ۲۲ اثر ،شعر ۳۰  ،اثر فیلمنامه یک اثر روزنامه دیواری ۱۴اثر،خاطره ۳اثر، و هنری۱ اثر برگزار شد  .

مدیر زندان مرکزی بیرجند افزود: این جشنواره فرهنگی و هنری با ارائه ۱۸۲ اثر باشرکت کارکنان ، سربازان وظیفه و زندانیان برگزارگردید.

وی با اشاره به اهداف اصلی مسابقات قرآنی: این مسابقات بیشتر جنبه تقویت روحیه معنوی کارکنان را دارد و از آنجایی که پرسنل در ارتباط مستقیم با زندانیان قرار دارند، می‌توانند به ارتقای سطح روحی زندانیان در محیطی آسیب‌پذیر کمک کنند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*