اتمام بافت چهارمین فرش اهدایی زندانیان زن بازداشتگاه عمومی بیرجند به عتبات عالیات

به گزارش روابط عمومی بازداشتگاه شهرستان بیرجند مراسم برش فرش بافته شده برای عتبات عالیات  با حضور  مسئولین عتبات عالیات استان در اندرزگاه نسوان برگزار گردید .

حسین رضا خسروی بیژائم رئیس بازداشتگاه عمومی بیرجند در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از زندانیان بافنده این فرش گفت: این کار شما با برکت است ،چرا که با عشق به حضرت زهرا(س) انجام شده است .

خسروی بیژائم گفت:هدف از ایجاد کارگاه بافت فرش برای عتبات عالیات در زندان ارتقاء روحیه معنوی زندانیان و احیاء هنر ناب ایرانی و سنت های اصیل مردم ایران است .

نداف از مداحان مشهور استان در این مراسم با شکوه به اجرای مداحی و مرثیه خوانی در مدح حضرت زهرا (س) پرداخت و زندانیان پرچم بارگاه ملکوتی حضرت امام حسی(ع) را زیارت کردند.

گفتنی است از طرف ستاد عتبات و عالیات جوایزی به رسم یاد بود به زندانیان بافنده این فرش اهداء گردید .

شایان ذکر است در پایان این مراسم تربت پاک امام حسین (ع) از طرف مسئولین عتبات عالیات به حسین رضا خسروی بیژائم رئیس بازداشتگاه عمومی بیرجند و چندی از پرسنل اندرزگاه زنان اهداء گردید .

گفتنی است فرش بافته شده توسط مددجویان زن بازداشتگاه عمومی بیرجند برای صحن حضرت زهرا (س) بوده و اهداء آن نیز با سالروز ولادت با سعادت حضرت فاطمه (س) مقارن گردید .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*