ابراهیمی مشاور مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان کشور با علی هاشمی مدیر کل زندانهای استان دیدار و گفتگو کرد

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان خراسان جنوبی ابراهیمی مشاور مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان کشور به همراه هیاتی ازکارگاهها و اماکن تحت سرپرستی بنیاد تعاون زندانیان استان بازدید کرد .

علی هاشمی مدیر کل زندانهای استان در این دیدار گفت :رسالت ما اصلاح و تربیت زندانیان است تا  با توانمند سازی آنها پس از آزادی از زندان بازگشت سعادتمندانه ای به جامعه داشته باشند.

وی افزود : مهمترین مولفه اصلاح و تربیت ایجاد اشتغال و حرفه آموزی است چرا که اگر زندانی از زندان آزاد شود و شغل مناسبی نداشته باشد  تا بتواند امرار معاش نماید و پایگاه اجتماعی در خور شان خود کسب نماید بازگشت مجدد او به زندان قطعی خواهد بود.

مدیر کل زندانهای استان افزود:دیدگاههای اداره کل زندانهای استان و بنیاد تعاون به سمت صعودی است و با تعامل و همدلی است که مشکلات رفع خواهد شد .

هاشمی یاد آور شد : فرهنگ سازی میتواند نقش بسیار مهمی در پیشرفت اصلاح و تربیت زندانیان داشته باشد و لذا باید به بهترین نحو ممکن انجام شود.

وی تصریح کرد:سازمان زندانها در جهت اشتغال و حرفه اموزی زندانیان اقدامات مهمی انجام داده است و زندانیان در زندان حرفه هایی را می آموزند که در جامعه بازار کار دارد، اما اگر نگاه جامعه به زندانیان تغییر نکند مسلما مفید واقع نخواهد شد که این نقیصه را میتوان با تعامل برون سازمانی و فرهنگ سازی حل نمود.

ابراهیمی مشاور مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان کشور نیز در این دیدارگفت : یکی از ماموریتهای مهم بنیاد تعاون زندانیان ایجاد اشتغال برای آنها است .

وی افزود: کارهایی که در بنیاد تعاون صورت می گیرد باید به سمت اشتغال باشد البته تولید ثروت و درآمد زایی هم از موضوعات است اما این به معنی عام قضیه است و معنی خاص همان اشتغال و حرفه آموزی است ، که امیدواریم این امر محقق شود.

DSC00088 DSC00096 DSC00100

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*